Zverejnené

V predvečer 10. októbra odštartoval svoje pôsobenie v Českej republike obľúbený online obchod About You.

Akvizičná kampaň s veľkým rozpočtom

Veľkolepé otvorenie internetového obchodu About You sprevádzala obrovská nadlinková kampaň, v ktorej tvorcovia neváhali využiť všetky dostupné komunikačné kanály ako televíziu, tlač a samozrejme aj internet.

 

 

Súčasťou kampane aj vklady do balíkov

Súčasťou akvizičnej kampane bol aj prestížny otvárací event, na ktorom bolo pozvaných vyše 300 hostí z radov influencerov, celebrít, novinárov a samozrejme ľudí z oboru. V About You skrátka nič nenechali na náhodu a na svoj štart sa poctivo pripravovali.

Práve preto nás veľmi potešilo, keď nás spoločnosť oslovila s ponukou na spoluprácu. Vklady zľavových voucherov sú totižto veľmi vhodnou formou pre akvizičnú kampaň.

Kampaň bola naplánovaná vo forme zľavového vouchera so zľavou 20 % na nákup vybraného tovaru, pričom klient chcel okrem získania nových zákazníkov, definovať aj reakciu jednotlivých cieľových skupín. Vytvorilo sa preto viacero predpokladaných vhodných cieľových skupín a pre každú boli vytvorené zvlášť zľavové kódy, aby bolo možné vyhodnotiť respons pre každú zvlášť a na základe vyhodnotenia naplánovať ďalšie kampane.

 

 

About You už pôsobí na 7 trhoch

O tom, že sa e-shop na svoj štart poctivo pripravoval, svedčí aj jeho ponuka. Od prvého dňa nájdete na stránke viac ako 70-tisíc produktov od vyše 500 módnych značiek ako Calvin Klein, Gant, Adidas, Nike, ale aj privátne značky About You či Edited.

Cenová ponuka pritom zasahuje všetky segmenty. Od najlacnejšieho tovaru až po ten prémiový. Zákazníkov isto poteší aj poštovné zdarma či lehota 100 dní na vrátenie tovaru.

About You funguje na nemeckom trhu 4 roky a pýši sa druhým miestom medzi online predajcami módy na nemeckom trhu s obratom niečo cez 283 miliónov eur. V rámci starého kontinentu funguje už vo Švajčiarsku, Holandsku, Belgicku, Rakúsku a od septembra aj v Poľsku, kde tiež paralelne beží veľká akvizičná kampaň.

Online predajca About You vstúpil aj na východné e-commerce trhy naozaj razantne a myslíme. V dohľadnej dobe uvidíme, či to ostane len pri týchto dvoch krajinách, alebo sa posunie aj na ďalšie trhy.